Civic Iasi
Civic Iasi
Civic Iasi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Liste plata Septembrie 2022
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedMier 19 Oct 2022 - 13:04 Scris de ciubotaru savasta

» S-a stins domnul Gheorghe MIHALACHI
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedVin 12 Aug 2022 - 13:35 Scris de Toto

» ANUNT trist al asociatiei
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedVin 12 Aug 2022 - 13:31 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata mai 2022
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedMier 22 Iun 2022 - 11:32 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata intretinere Aprilie 2022
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedMar 17 Mai 2022 - 14:07 Scris de ciubotaru savasta

» Liste intretinere Martie 2022
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedMar 17 Mai 2022 - 13:43 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata Februarie 2022
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedVin 18 Mar 2022 - 11:03 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata Ianuarie 2022
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedLun 21 Feb 2022 - 15:54 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata octombrie 2021
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedJoi 18 Noi 2021 - 17:22 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata Septembrie 2021
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedLun 25 Oct 2021 - 12:55 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata august 2021
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedVin 17 Sept 2021 - 20:51 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata Iulie 2021
Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedMar 17 Aug 2021 - 12:47 Scris de ciubotaru savasta

Galerie
Ce bani se incaseaza din chirii? Empty
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Ce bani se incaseaza din chirii?

In jos 
AutorMesaj
Marian
Vizitator




Ce bani se incaseaza din chirii? Empty
MesajSubiect: Ce bani se incaseaza din chirii?   Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedMier 4 Feb 2009 - 23:26

Stiu ca sunt inchiriate toate fostele boxe de gunoi de pe casa scarilor. Am inteles ca si uscatoarele sunt inchiriate. Se poate prezenta o situatie a acestor spatii. Nu cred ca mai foloseste nimeni uscatoarele pentru intins rufele. Se incaseasa bani pentru acestea? Apoi mai sunt cateva spatii la subsol acolo unde se poate intra lejer cu masina. Cine le foloseste ?
Sus In jos
Constantin

Constantin


masculin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 61
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 27/05/2008

Ce bani se incaseaza din chirii? Empty
MesajSubiect: Precizare   Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedJoi 5 Feb 2009 - 10:12

Cred ca mai degraba sint ocupate toate spatiile de care spuneti ,insa nu toti locatarii care le ocupa au contract cu asociatia si platesc chirie . La subsol exista citeva spatii care sint inchise , dar nu exista contracte si nici nu se incaseaza chirii . Am pus afise pe aceasta tema ,dar nu s-a prezentat la asociatie nimeni ,asa ca vom trece la evacuarea spatiilor ,igienizarea lor si inchiriere .
Ultimul spatiu inchiriat de catre asociatie este la Bl. 7 Noiembrie sc A ( in stinga intrarii ) , unde se incaseaza 100 lei /luna .
In ceea ce priveste veniturile provenite din chirii exista o evidenta clara si pot sa va spun ca acestea se centralizeaza trimestrial ( pe fiecare scara) ,dupa care se transfera in fondul de reparatii al fiecarui locatar ,conform cu cota parte indiviza .
Daca doriti si alte explicatii va astept la sediul asociatiei , de luni pina simbata intre orele 9.00 - 11.00 .


Administrator ,
Camilar Constantin
Sus In jos
Barbu
Vizitator




Ce bani se incaseaza din chirii? Empty
MesajSubiect: Ce bani se incaseaza din chirii?   Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_minipostedMier 11 Feb 2009 - 10:23

Am auzit si va rog sa verificat ca dl. Dumitrescu Dorel a ocupat un spatiu, o boxa la subsolul blocului, acolo unde se intra cu masina. In mod sigur nu plateste nimic pentru ca nu apare pe lista de plata la rubrica "chirii boxe".
Pe un asemenea spatiu inchis cu usa metalica, curat si cu acces la orice ora cred ca se poate percepe o chirie de 100 lei/luna.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce bani se incaseaza din chirii? Empty
MesajSubiect: Re: Ce bani se incaseaza din chirii?   Ce bani se incaseaza din chirii? Icon_miniposted

Sus In jos
 
Ce bani se incaseaza din chirii?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» plus de bani

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Civic Iasi :: Asociatia de proprietari :: Locative-
Mergi direct la: