Civic Iasi

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Lista plata mai 2017
Lun 19 Iun 2017 - 9:56 Scris de ciubotaru savasta

» Lista plata aprilie 2017
Lun 22 Mai 2017 - 18:04 Scris de ciubotaru savasta

» Lista plata martie 2017
Vin 21 Apr 2017 - 10:35 Scris de ciubotaru savasta

» Vand apartament
Dum 2 Apr 2017 - 13:55 Scris de Toto

» Lista de plata februarie 2017
Mier 29 Mar 2017 - 15:20 Scris de Toto

» Furnizarea apei potabile va fi întreruptă pe străzile G.Ureche și A.Panu (parțial)
Lun 13 Mar 2017 - 10:03 Scris de Toto

» Caut sa cumpar apartament in zona
Mier 1 Mar 2017 - 17:29 Scris de Bogdanvuza

» Lista de plata ianuarie 2017
Lun 27 Feb 2017 - 11:26 Scris de Toto

» Lista de plata decembrie 2016
Joi 26 Ian 2017 - 8:35 Scris de Toto

» Lista de plata noiembrie 2016
Vin 23 Dec 2016 - 8:56 Scris de Toto

» Lista de plata octombrie 2016
Joi 24 Noi 2016 - 8:33 Scris de Toto

» Lista de plata septembrie 2016
Dum 23 Oct 2016 - 21:13 Scris de Toto

Iunie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar

Distribuiți | 

Reclamatie anonima

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Multumit
Vizitator

MesajSubiect: Reclamatie anonima   Joi 26 Mar 2009 - 23:50

Am descoperit aceasta sectiune si mi se pare interesanta. Adica pot sa spun adevarul despre vecinul meu fara sa se supere pe mine ca nu-mi dau numele. Bineinteles ca ma refer la adevarul care-l supara pe vecin : cum consuma curentul ce-l platim la comun, cum lasa gunoiul in hol, cum izbeste usile liftului sau orice usa, etc.
Chiar verificati aceste mesaje ? E o cale de a mai rezolva unele anomalii, de a mai completa educatia altora, fara sa ne suparam intre noi.
Daca-mi raspundeti ca verificati sesizarile venite pe aceasta cale, va spun cine lasa gunoiul in holul de la intrare, ca o prima incercare. Apoi continuam !
Sus In jos
Constantin

masculin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 54
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 27/05/2008

MesajSubiect: Re: Reclamatie anonima   Vin 27 Mar 2009 - 7:33

In principiu nu sint de acord cu anonimele...Cred ca fiecare din noi trebuie sa raspunda pentru afirmatiile facute ,asa mi se pare normal .
Da , verificam aceste mesaje !
Sus In jos
Adam Grecu

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 05/12/2008

MesajSubiect: Re: Reclamatie anonima   Mar 31 Mar 2009 - 20:48

Va salut,
Nu sunt de acord cu aceasta abordare. Poate discutam de lucruri, sa zicem minore, dar ce te faci cand din cauza unei anonime, toata familia ti-a fost trimisa la "gherla"? Eu personal am incasat-o de cateva ori pe tema aceasta, astfel ca toata viata m-am bazat pe principiul "ce-i in guse si'n capuse" - chiar daca am avut oarece de pierdut, dar nimeni, absolut nimeni nu m-a aratat cu degetul.
Vreti sa informati comunitatea cine lasa gunoiul in hol? Foarte bine, aveti curajul si spuneti TARE, fara complexe. Am avut un vecin mai inventiv care pur si simplu a cautat "probe" in punga cu gunoi lasata in holul blocului. Ce am gasit?
- Doamna Diriginta,
Subsemnata.... , domiciliata....., mama copilului...., va rog sa motivati absenta...;
- doua retete de medicamente - in nume personal;
- vre-o 5 kg gunoi;
Vecinul meu, un mos sugubat, s-a prezentat la familia respectiva cu "cadoul" respectiv, cerandu-si scuze ca nu a fost de fata cand vecina noastra a "uitat" pachetul in casa scarii... Sigur, nu va sfatuiesc sa faceti la fel, dar, pe bune, merita sa-i dai cu gunoiul peste nas, aici la oras, in buricul targului...
Ce sa va mai zic, de atunci nu am mai vazut gunoi in casa scarii, in schimb tranteala de usi ale lifului, la greu. Am hotarat sa montam amortizoare la fiecare usa. Am inceput cu parterul, unde traficul este maxim. Se comporta excelent.
Toate bune.
Sus In jos
Adrian

masculin
Numarul mesajelor : 96
Localizare : Iasi
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 15/12/2008

MesajSubiect: Re: Reclamatie anonima   Joi 2 Apr 2009 - 20:15

Asa este normal sa ne asumam raspunderea pentru ceea ce spunem . Dar atat timp cat sunt unii care nu-si asuma raspunderea nici pentru vorbe si nici pentru faptele lor, eu zic ca e binevenita aceasta rubrica . Mi-amintesc de sesizarea cu boxele si spatiile folosite de cativa vecini fara sa plateasca nimic. Sigur ca in cauza au reactionat. Unii au venit si-au discutat. S-au facut cateva contracte, s-a discutat in comitet si s-a dovedit ca tot ce srie in acea sesizare este adevarat. Probabil in scurt timp se va intra in legalitate cu folosirea acelor spatii si nu numai.
Aici nu ajunge nimeni la Gherla, ci este rugat sa intre in legalitate fiecare. Dupa rugaminte si apelare la intelegere e posibil sa urmeze si masuri care unora chiar le vor pica greu. Asa a fost evacuata o boxa la 7 Noiembrie A, chiar cu opozitia celui care o folosea si a fost inchiriata altui vecin.
Desigur ca pot fi spuse aici si lucruri mai grave, ca furtul de apa sau furtul unui spatiu comun.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Reclamatie anonima   

Sus In jos

Reclamatie anonima
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Civic Iasi :: Asociatia de proprietari :: Locative-
Mergi direct la: