Civic Iasi
Civic Iasi
Civic Iasi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» Liste plata Septembrie 2022
Reclamatie anonima Icon_minipostedMier 19 Oct 2022 - 13:04 Scris de ciubotaru savasta

» S-a stins domnul Gheorghe MIHALACHI
Reclamatie anonima Icon_minipostedVin 12 Aug 2022 - 13:35 Scris de Toto

» ANUNT trist al asociatiei
Reclamatie anonima Icon_minipostedVin 12 Aug 2022 - 13:31 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata mai 2022
Reclamatie anonima Icon_minipostedMier 22 Iun 2022 - 11:32 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata intretinere Aprilie 2022
Reclamatie anonima Icon_minipostedMar 17 Mai 2022 - 14:07 Scris de ciubotaru savasta

» Liste intretinere Martie 2022
Reclamatie anonima Icon_minipostedMar 17 Mai 2022 - 13:43 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata Februarie 2022
Reclamatie anonima Icon_minipostedVin 18 Mar 2022 - 11:03 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata Ianuarie 2022
Reclamatie anonima Icon_minipostedLun 21 Feb 2022 - 15:54 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata octombrie 2021
Reclamatie anonima Icon_minipostedJoi 18 Noi 2021 - 17:22 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata Septembrie 2021
Reclamatie anonima Icon_minipostedLun 25 Oct 2021 - 12:55 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata august 2021
Reclamatie anonima Icon_minipostedVin 17 Sept 2021 - 20:51 Scris de ciubotaru savasta

» Liste plata Iulie 2021
Reclamatie anonima Icon_minipostedMar 17 Aug 2021 - 12:47 Scris de ciubotaru savasta

Galerie
Reclamatie anonima Empty
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Reclamatie anonima

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Multumit
Vizitator




Reclamatie anonima Empty
MesajSubiect: Reclamatie anonima   Reclamatie anonima Icon_minipostedJoi 26 Mar 2009 - 23:50

Am descoperit aceasta sectiune si mi se pare interesanta. Adica pot sa spun adevarul despre vecinul meu fara sa se supere pe mine ca nu-mi dau numele. Bineinteles ca ma refer la adevarul care-l supara pe vecin : cum consuma curentul ce-l platim la comun, cum lasa gunoiul in hol, cum izbeste usile liftului sau orice usa, etc.
Chiar verificati aceste mesaje ? E o cale de a mai rezolva unele anomalii, de a mai completa educatia altora, fara sa ne suparam intre noi.
Daca-mi raspundeti ca verificati sesizarile venite pe aceasta cale, va spun cine lasa gunoiul in holul de la intrare, ca o prima incercare. Apoi continuam !
Sus In jos
Constantin

Constantin


masculin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 61
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 27/05/2008

Reclamatie anonima Empty
MesajSubiect: Re: Reclamatie anonima   Reclamatie anonima Icon_minipostedVin 27 Mar 2009 - 7:33

In principiu nu sint de acord cu anonimele...Cred ca fiecare din noi trebuie sa raspunda pentru afirmatiile facute ,asa mi se pare normal .
Da , verificam aceste mesaje !
Sus In jos
Adam Grecu




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 05/12/2008

Reclamatie anonima Empty
MesajSubiect: Re: Reclamatie anonima   Reclamatie anonima Icon_minipostedMar 31 Mar 2009 - 20:48

Va salut,
Nu sunt de acord cu aceasta abordare. Poate discutam de lucruri, sa zicem minore, dar ce te faci cand din cauza unei anonime, toata familia ti-a fost trimisa la "gherla"? Eu personal am incasat-o de cateva ori pe tema aceasta, astfel ca toata viata m-am bazat pe principiul "ce-i in guse si'n capuse" - chiar daca am avut oarece de pierdut, dar nimeni, absolut nimeni nu m-a aratat cu degetul.
Vreti sa informati comunitatea cine lasa gunoiul in hol? Foarte bine, aveti curajul si spuneti TARE, fara complexe. Am avut un vecin mai inventiv care pur si simplu a cautat "probe" in punga cu gunoi lasata in holul blocului. Ce am gasit?
- Doamna Diriginta,
Subsemnata.... , domiciliata....., mama copilului...., va rog sa motivati absenta...;
- doua retete de medicamente - in nume personal;
- vre-o 5 kg gunoi;
Vecinul meu, un mos sugubat, s-a prezentat la familia respectiva cu "cadoul" respectiv, cerandu-si scuze ca nu a fost de fata cand vecina noastra a "uitat" pachetul in casa scarii... Sigur, nu va sfatuiesc sa faceti la fel, dar, pe bune, merita sa-i dai cu gunoiul peste nas, aici la oras, in buricul targului...
Ce sa va mai zic, de atunci nu am mai vazut gunoi in casa scarii, in schimb tranteala de usi ale lifului, la greu. Am hotarat sa montam amortizoare la fiecare usa. Am inceput cu parterul, unde traficul este maxim. Se comporta excelent.
Toate bune.
Sus In jos
Adrian

Adrian


masculin
Numarul mesajelor : 97
Localizare : Iasi
Stare de spirit : buna
Data de inscriere : 15/12/2008

Reclamatie anonima Empty
MesajSubiect: Re: Reclamatie anonima   Reclamatie anonima Icon_minipostedJoi 2 Apr 2009 - 20:15

Asa este normal sa ne asumam raspunderea pentru ceea ce spunem . Dar atat timp cat sunt unii care nu-si asuma raspunderea nici pentru vorbe si nici pentru faptele lor, eu zic ca e binevenita aceasta rubrica . Mi-amintesc de sesizarea cu boxele si spatiile folosite de cativa vecini fara sa plateasca nimic. Sigur ca in cauza au reactionat. Unii au venit si-au discutat. S-au facut cateva contracte, s-a discutat in comitet si s-a dovedit ca tot ce srie in acea sesizare este adevarat. Probabil in scurt timp se va intra in legalitate cu folosirea acelor spatii si nu numai.
Aici nu ajunge nimeni la Gherla, ci este rugat sa intre in legalitate fiecare. Dupa rugaminte si apelare la intelegere e posibil sa urmeze si masuri care unora chiar le vor pica greu. Asa a fost evacuata o boxa la 7 Noiembrie A, chiar cu opozitia celui care o folosea si a fost inchiriata altui vecin.
Desigur ca pot fi spuse aici si lucruri mai grave, ca furtul de apa sau furtul unui spatiu comun.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Reclamatie anonima Empty
MesajSubiect: Re: Reclamatie anonima   Reclamatie anonima Icon_miniposted

Sus In jos
 
Reclamatie anonima
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Civic Iasi :: Asociatia de proprietari :: Locative-
Mergi direct la: